Ako si vybrať správny obal na mobil
silikonove ochranne puzdro kryt obal iphone apple

Ako si vybrať správny obal na mobil

Miluješ svoj iPhone a chceš aby ostal ako nový čo najdlhšie? Strašia ťa horibilné sumy za opravy v servisoch? Alebo len chceš zmeniť vzhľad svojho mobilu? Vo všetkých prípadoch to vyrieši nový obal na mobil.

Ak si chceš svoj iPhone ochrániť pred poškodením a škrabancami čo najlepšie, ideálnym riešením je ochranný kryt. V dnešnej dobe je už na trhu mnoho rôznych typov, takže môžeš spojiť príjemné s užitočným a nielenže svoj telefón ochrániš, ale môžeš ho zmeniť na krásny dizajnový kúsok a tým sa odlíšiš od davu.

Ak chceš zvýšiť ochranu na maximum, odporúčame kombinovať zadný kryt spolu s tvrdeným sklom, ktoré sa jednoducho nalepí na displej telefónu.

Niektorí ľudia vlastnia viacero krytov a menia si ich podľa aktuálnej príležitosti. Mám známeho ktorý si mení kryt podľa toho či ide na obchodné stretnutie, do práce alebo večer do mesta. Dokonca som sa stretol s prípadom že jedna slečna mala niekoľko krytov určených na spoločenské akcie, aby sa jej hodili k šatám. Jednoducho obal na iPhone je dnes už módnym doplnkom.

Puzdra na mobily sa vyrábajú z rôznych materiálov. Každý typ má svoje výhody aj nevýhody.

Silikónové kryty

Silikónové obaly sú veľmi príjemné na dotyk. Sú o čosi robustnejšie a odolnejšie, tým pádom poskytujú silnejšiu ochranu pri pádoch a menej sa opotrebúvajú. Pri klasických plastových obaloch sa často stane že pri páde alebo náraze praskajú, čo sa však pri silikónových puzdrách nemôže stať. Sú prakticky nezničiteľné.

Ovládacie tlačidlá hlasitosti sú zakryté, ale perfektne ihneď reagujú aj na jemnejšie stlačenie.

Nemalou výhodou je taktiež protišmykový povrch, takže sa nestane že by ti tvoj milovaný iPhone skĺzol zo stola alebo sa ti vyšmykol z ruky.

silikonove ochranne puzdro kryt obal iphone apple

Výhody:

-pri použití tohto druhu krytu sa tvoj mobil zväčší iba nepatrne.

-ideálne ak máš deti – dobre ochráni telefón v prípade nečakaného pádu na zem

-protišmykový povrch

-rôzne farebné prevedenia

Zo širokej ponuky silikónových krytov si môžeš vybrať tu.

Priehľadné obaly

Ak si spokojný so vzhľadom svojho iPhonu a riešiš iba jeho ochranu, toto je pre teba ideálna voľba. Priehľadný obal dobre ochráni tvoj mobil, ktorý v ňom bude vyzerať stále rovnako.

Tieto kryty sú väčšinou vyrobené z TPU, alebo z kombinácie TPU a silikónu. TPU je termoplastický polyuretán a jeho hlavnou výhodou je extrémne vysoká flexibilita. Pri použití tohto druhu krytu sa mobil zväčší iba nepatrne, ide teda o veľmi praktické riešenie ochrany.

Tieto obaly sú väčšinou celé priehľadné, ale vyrábajú sa aj v rôznych atraktívnych prevedeniach a priehľadný povrch je vyzdobený farebnou potlačou.

silikonove ochranne puzdro kryt obal iphone apple

Ide o najlacnejšiu variantu pri ochrane mobilu. Ich nevýhodou je že niektoré z nich časom mierne zažltnú.

Výhody:

– nepridáva telefónu veľmi na veľkosti ani na váhe

– výborne chráni pri páde aj proti škrabancom zozadu a z bokov

Z ponuky priehľadných krytov si môžeš vybrať tu.

Ochranné kryty

Ochranné obaly sú vyrobené prevažne z tvrdeného TPU alebo polykarbonátu. Niektoré typy sú pomerne mohutnejšej konštrukcie, čo však zvyšuje mieru bezpečnosti aj pri hrubšom zaobchádzaní. Tieto krytu sú vhodné pre expertov ktorým zvykne sem tam vypadnúť mobil z ruky, pre športovcov alebo pre ľudí ktorí pracujú v exteriéri alebo v ťažších podmienkach. Niektoré z týchto obalov majú vzadu aj výsuvnú nožičku, ktorá sa hodí hlavne pre užívateľov ktorí radi sledujú videá na mobile.

silikonove ochranne puzdro kryt obal iphone apple

Podrobný test ochranných puzdier nájdeš napríklad na stránke touchit.sk

Z ochranných puzdier si môžeš vybrať tu.

Ultratenké obaly

Výhodou tohto typu krytov je to, že výrazne nezväčšujú objem mobilu. Prevažne sa vyrábajú z TPU, silikónu alebo z gumy. Niektoré modely majú guľatý výrez na zadnej strane, v ktorom vynikne logo nahryznutého jablka. Zopár ultratenkých obalov nájdeš aj tu.

Zatvárateľné obaly

Hlavne medzi podnikateľmi je veľmi obľúbené puzdro knižkového typu, taktiež známe ako peňaženkové, vyklápacie, diárové alebo flipové puzdro.

Väčšinou je vyrobené z pravej alebo umelej kože a vyznačuje sa kvalitným spracovaním. Jednotlivé časti sú dôkladne prešité. Telefón sa zacvakne do vnútornej plastovej alebo silikónovej časti puzdra. Neodmysliteľnou súčasťou je aj pútko s magnetom, ktorý zabráni náhodnému otvoreniu. Niektoré modely majú magnet umiestnený po obvode, takže pútko zbytočne nezavadzia.

silikonove ochranne puzdro kryt obal iphone apple

 

Väčšina takýchto puzdier je vybavená priehradkami na karty alebo vizitky. Výhodou je že sa dá poskladať do tvaru stojanu, čo využiješ hlavne ak rád sleduješ videá.

Niekomu môže prekážať potreba neustále odklápať vrchnú časť obalu a tiež fakt, že zariadenie v takomto obale značne naberie na rozmeroch. Niektoré modely však majú prednú časť s priehľadným výsekom, takže bez nutnosti otvorenia vidíš kto ti volá, alebo koľko je hodín.

Športové puzdrá

Ide o puzdro ktoré si jednoducho pripneš na rameno a tak môžeš mať svoj iPhone pri sebe pri športových aktivitách. Väčšinou sú vyrobené z neoprénu a na prednej strane sa nachádza priehľadná fólia. Na rameno sa uchytávajú pomocou suchého zipsu, jeho dĺžku si jednoducho prispôsobíš podľa potreby.

Niektoré modely sú aj vodotesné, takže sa hodia do každého počasia, či na dovolenku pri vode. Nechceš predsa nechať svoj mobil na pláži bez dozoru, zatiaľ čo si pôjdeš zaplávať.

silikonove ochranne puzdro kryt obal iphone apple

Zasúvacie puzdrá

Väčšinou je vyrobené z pravej alebo umelej kože. Niektoré majú uzatváranie na magnetický zámok na pracke takisto ako flipové puzdrá. Mobil je možné z puzdra jednoducho vytiahnuť pomocou tiahla. Niektoré verzie sa dajú aj pripnúť na opasok.

Ak sa rozhodneš pre kúpu takéhoto typu puzdra, odporúčame ísť do verzie z pravej kože, ktorá je veľmi trvácna a odolná a vydrží pri dobrom zaobchádzaní veľmi dlho.

silikonove ochranne puzdro kryt obal iphone apple

Nabíjacie puzdrá

Najdrahšou variantou sú nabíjacie puzdrá. Po vložení telefónu do tohto krytu a po stlačení tlačidla na puzdre sa prístroj začne nabíjať. Po vybití batérie v puzdre batériu jednoducho dobiješ pomocou micro USB kábla. Toto puzdro v podstate nahrádza nemotorné externé nabíjačky.

silikonove ochranne puzdro kryt obal iphone apple

 

Mnoho zo spomínaných typov puzdier máme v ponuke aj my. Ak ťa to zaujalo a chceš ochrániť svoj iPhone, alebo len túžiš po oživení dizajnu, si na správnom mieste:

Zadajte kľúčové slovo pre vyhľadanie produktu

0